Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego dobiega końca

Inwestor w dniu 10.12.2015r. rozpoczął przejęcie części robót budowlanych. Na II piętrze zostały już odebrane pomieszczenia biurowe, małe sale konferencyjne oraz sanitariaty. Dokonano również odbioru kuchni wraz z zapleczem, mieszczącej się na parterze części kongresowej budynku. Łączna powierzchnia odebranych pomieszczeń to około 1 500 m2. Wykonawca na bieżąco usuwa usterki wskazywane przez Zamawiającego podczas przejmowania robót. Odbiory są na bieżąco kontynuowane przez komisję, w skład której wchodzą przedstawiciele Zamawiającego, Inżyniera Kontraktu, branżowi inspektorzy nadzoru, przedstawiciele Wykonawcy oraz podwykonawcy. Odbiory dokonywane są bardzo szczegółowo, przeprowadzane są próby oraz testy urządzeń i wyposażenia.

W dniu dzisiejszym (14.12.2015r.) odbierane są pomieszczenia w części kongresowej na parterze oraz na pierwszym piętrze. Będą to między innymi dwie duże sale konferencyjne oraz sala bankietowa, a także kolejne sanitariaty, pomieszczenia socjalne, magazyny, itp. Łączna powierzchnia planowanych do odbioru w dniu dzisiejszym pomieszczeń to około 2 000 m2.

Na budowie CWK pracuje każdego dnia ponad  400 pracowników. Rozpoczęto już urządzanie obiektu, trwa montaż wyposażenia kuchennego oraz sanitariatów. W najbliższych dniach rozpocznie się również montaż foteli audytoryjnych w sali kongresowej oraz dostawa mebli do całego obiektu.

W dniu 15.12.2015 r. obiekt zostanie podłączony pod napięcie. Wówczas rozpocznie się pobieranie paliwa gazowego, co pozwoli na ogrzewanie całego budynku.

Procedury odbiorowe  będą kontynuowane w najbliższych dniach, w sposób umożliwiający dokonanie przejęcia przez Zamawiającego całego obiektu CWK jeszcze w grudniu 2015 r.

Przygotowała JRP

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *