Startuje montaż konstrukcji „dużej kopuły” CWK !

Budowa Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Jasionce nabiera tempa. W dniu dzisiejszym (17.07.2015) rozpoczął się montaż potężnego żurawia samochodowego DEMAG AC 500 o udźwigu 500 ton i ponad 90-metrowym wysięgu. Jest to jeden z największych samojezdnych dźwigów w Polsce. Samo przygotowanie go do pracy to czas ponad kilkanaście godzin. Do wykonania konstrukcji niezbędne będą jeszcze dwa mniejsze żurawie pomocnicze.

Ponadto w dniu dzisiejszym na budowę dostarczony zostanie 70-tonowy zwornik stalowej kopuły, którego osadzenie na tymczasowej konstrukcji wsporczej rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia. W kolejnym kroku scalane będą przestrzenne dźwigary główne kopuły, które zbiegają się w zworniku, po czym zamontowane zostaną stalowe płatwie i tężniki usztywniające całą konstrukcję. Będzie to jeden z trudniejszych etapów realizacji obiektu – już same wymiary dużej kopuły, tj. długość 91,25m, szerokość 77,95 m i wysokość  od 21,33 m do 23,43 m wymagają od wykonawcy precyzji i zastosowania szczególnych technologii. Montaż konstrukcji stalowej części wystawienniczej potrwa około 2,5 miesiąca.

Poza tym na budowie kontynuowane są prace związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych, montaż central i urządzeń, kotłów itp. Zwiększa się także zaawansowanie prac wykończeniowych w zakresie okładzin ścian i posadzek, tynków wewnętrznych, powłok malarskich, sufitów podwieszanych, ślusarki wewnętrznej aluminiowo-szklanej. W dalszym ciągu realizowane jest przekrycie dachu części kongresowej. Trwają także prace drogowe w otoczeniu obiektu.

Przygotowała JRP

1 komentarz

  1. Centrum Wystawienniczo-Kongersowe już na tym etapie robi niesamowite wrażenie. Obiekt ma bardzo dobrą lokalizacje, bo znajduje się praktycznie obok miedzynarodowego portu lotniczego, a tym samym nie ma dużej odległości do centrum miasta.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *