Za nami już rok budowy CWK!

30.12.2014 minął rok od momentu kiedy konsorcjum firm Best Construction Sp. z o.o. i Karpat-Bud Sp. z o.o. rozpoczęło prace przy budowie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego. Zaawansowanie prac na koniec grudnia 2014r. wyniosło prawie 32 % całkowitej wartości robót budowlanych.

Zatem… co zostało wykonane przez ostatnie 12 miesięcy?

Dobiegają końca prace nad stanem surowym zamkniętym części kongresowej budynku CWK. Zakończono m.in. montaż konstrukcji stalowej tej części obiektu, w tym konstrukcję trybun oraz konstrukcję ruchomej sceny w sali kongresowej. Ukończone zostały także prace związane z konstrukcją dachu części kongresowej, natomiast wykonanie ostatniej warstwy przekrycia blachą tytanowo-cynkową planowane jest w miesiącach wiosennych, ponieważ temperatura podczas montażu nie może być niższa niż 10°C.  Jeden z ciekawszych elementów budynku, jakim jest taras widokowy, mieszczący się na dachu wokół małej kopuły, ma już konstrukcję żelbetową. Będzie on służył zwiedzającym do obserwowania  startujących i lądujących samolotów z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Szklenie fasady zewnętrznej praktycznie zostało zakończone już w grudniu ubiegłego roku, natomiast ukończenie szklenia małej kopuły planuje się w styczniu 2015. Wewnątrz części kongresowej Centrum Wystawienniczo-Kongresowego trwają prace instalacyjne sanitarne i elektryczne, wykonywane są tynki oraz posadzki, a także uzbrajany jest teren wokół budynku.

W części wystawienniczej CWK wykonana została konstrukcja żelbetowa, jednak Generalny Wykonawca nie kontynuuje dalszych robót budowlanych w tej części obiektu.

Po roku budowy śmiało można stwierdzić, że dotychczas zrealizowane roboty zostały wykonane na wysokim poziomie i niewątpliwie inwestycja ta będzie wizytówką naszego regionu.

Przygotowała JRP

1 komentarz

  1. Witam, a co z wyborem operatora tego obiektu, dlaczego tak milcząco podchodzą państwo do tego tematu??

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *